لنز آستیگمات 💙 خرید لنز آستیگمات 💙 فرالنز

در حال نمایش 6 نتیجه

لنز آستیگمات ( توریک )

لنز توریک نوعی لنز چشم است که به آن لنز آستیگمات نیز گفته می شود که مواد تشکیل دهنده آن از هیدروژل و سیلیکوهایدروژل ساخته شده است،بعضی از لنز های آستیگمات از نوع لنز های سخت است که قابل نفوذ به اکسیژن هستند.

لنز های نرم توریک یا آستیگمات با لنز های اسفریک متفاوت هستند،لنز توریک طوری است که وقتی فرد چشم خود را می چرخاند و همچنین در هنگام پلک زدن به خاطر داشتن اندازه طبیعی و ضخامت استاندارد آن با خود چشم می چرخد و فرد احساس خشکی و خستگی در چشم خود نمی کند.

ولی لنز های اسفریک به خاطر اینکه با چشم نمی چرخد و ثابت روی مردمک قرار می گیرد برای مدت زمان طولانی نمی شود از آن استفاده کرد.درباره لنز توریک توضیح دادیم که دارای ضخامت یکسان هستند که فرد زمانی چشم خود را می چرخاند لنز نمی چرخد و فرد احساس بدی ندارد.

طراحی خارق العاده لنز های آستیگمات

لنز های تماسی توریک مواد سازنده آن مانند لنز های ساده است ولی در واقع از نظر لطافت فقط با یکدیگر تفاوت دارند،از نظر طراحی نیز با لنز های دیگر فرق دارند، دارای انحنا در زاویه های مختلف لنز طبی می باشند که هرکدام از این لنز ها برای یک عارضه ساخته شده اند.

برای مثال:عارضه دوربینی یا نزدیک بینی و همچنین آستیگماتیسم.

یکی از طراحی زیبای دیگر این لنز که هنگام حرکت چشم و یا پلک زدن ثابت است و جا به جا نمی شود،ولی اگر چشم شما آستیگماتیسم است از لنز های نرم و یا مخصوص آستیگماتیسم می توانید استفاده کنید.

با تکنولوژی امروزه می تواند چشم شما در عارضه مشکلی نداشته باشد.

می توانید حتی با چشم آستیگماتیسم خود از این نوع لنز نرم استفاده کنید تا مشکلات تان بر طرف شود،هزینه لنز های توریک با لنز های تماسی فرق دارد و قیمت آنها بیشتر از لنز های تماسی است.

لنز توریک یا ICL چیست؟

لنز توریک شباهت های زیادی با لنز های تماسی دارند،ولی تفاوتی که این لنز توریک با لنز تماسی دارد این است که به جای اینکه بر روی مردمک قرار بگیرد در درون چشم گذاشته می شود که خاصیت این لنز ها این است که دائمی هستند و فرد مصرف کننده برای خوابیدن نیازی به برداشتن لنز ندارد.

همچنین این لنز توریک یا ICL برای اصلاح عارضه دوربینی و نزدیک بینی یا آستیگماتیسم به کار می رود و اینکه لنز توریک موارد آستیگماتیسم را که همراه با دوربینی و نزدیک بینی در فرد وجود دارد را هم اصلاح می کند.

این لنز ها طوری ساخته شده که به علت نرم و نازک بودن آن به راحتی داخل چشم قرار می گیرد و بین عدسی عنبیه گذاشته می شود و اگر فردی مردمک بزرگ و قرینه نازک داشته باشد این لنز برایش مناسب است و هنگام جراحی هیچ تغییری د رچشم فرد ایجاد نمی شود.

لنز های توریک سیلیکون هایدروژل

لنز های ماهانه لنز توریکی از جنس سیلیکون هایدروژل است،یکی از خاصیت های لنز این است که برای چشم های آستیگماتیسم استفاده می شود که حالت کروی چشم تغییر می دهد که این نوع لنز ها به صورت فصلی یا سالانه به مشتریان ارائه می گردد که مدت استفاده از این لنز ها به مدت یکسال است.

اگر چشم شما آستیگماتیسم است می توانید با مشورت چشم پزشک لنز دائمی توریک را انتخاب و استفاده کنید.

انعطافی که دارند فرد مصرف کننده احساس خوبی با این نوع لنز دارد و اینکه لنز های نرم به اندازه دو الی سه میلی متر از قرینه جلوتر هستند ولی معایب این لنز این است که مشکل چشمان آستیگماتیسم که شما چشم آنها بیشتر از یک و نیم است توصیه نمی شود.

عیب دیگر این لنز توریک این است که به خاطر نرمی لنز گذاشتن و برداشتن آنها بسیار سخت تر از لنز های سخت است.

چه کسانی می توانند از لنز های نرم و سخت استفاده کنند؟

  • افرادی که نا منظمی در سطح قرینه دارند.
  • افرادی که عمل جراحی آب مروارید انجام داده اند.
  • کسانی که به هر دلیل از لنز های داخل چشم استفاده نکرده اند.
  • کسانی که قوز قرینه دارند.
  • برای درمان عیوب انکساری چشم مانند پیری چشم،دوربینی و نزدیک بینی یا آستیگمات
  • افرادی که مبتلا به بیماری قرینه هستند مثلا دچار زخم های قدیمی قرینه باید طبق نظر پزشک متخصص از لنز طبی رنگی نرم استفاده کنند تا زخم قرینه آنها ترمیم شود.

چه افرادی نمی توانند از لنز توریک استفاده کنند؟

  • افرادی که مبتلا به بیماری لبه ی پاک مانند (بلغاریت) هستند.
  • افرادی که مشکل خشکی چشم دارند.
  • کسانی که دائما دچار عفونت چشم می شوند.
  • کسانی که در مناطق آب و هوای خشکی زندگی می کنند.

و همچنین افرادی که بیماری دیابت،پرکاری تیروئید،عارضه تبخال،آلرژی های فصلی و آنهایی که دچار آکنه می شوند نمی توانند از لنز های تماسی سخت و نرم استفاده کنند.

شما مطالعه کننده و همچنین مصرف کننده عزیزمی توانید نظرات و پیشنهاد خود را برای ما بیان کنید تا بتوانیم مطالب بهتری برای شما ارائه دهیم و اینکه در ارتباط با موضوع این مقاله مطالب جدیدی دارید می توانید به کامل نمودن این مقاله با ما کمک کنید تا بتوانیم نظر مخاطبین بیشتری را به این موضوع جلب کنیم.

تغییر در ظاهر کروی قرنیه چشم را عارضه بینایی آستیگماتیسم می گویند که منجربه دوبینی می شود و باعث می شود تا تصاویر به نظر تار دیده شوند. برای رفع این مشکل پزشکان توصیه می کند تا از لنز آستیگمات یا توریک استفاده کنیم. همچنین می توان از طریق عمل جراحی این بیماری را درمان نمود.

لنز چشم آستیگمات

لنزهای معمولی کروی و بسیار نازک هستند در حالی که لنز آستیگمات – توریک به صورت کروی استوانه ای و دارای ضمانت بیشتر برای بهبود دید بهتر می باشد، بنابر این از بین بردن انحنای نا منظم لنز و هایپروپی همزمان بینایی را بهبود بخشیده و باعث محدود نشدن زمینه های بصری میشود.

اخیرا افزایش لنزهای تماسی آستیگمات با رنگهای محبوب در بسیاری از وبسایت ها مشاهده می شود.

خصوصیات های لنز آستیگمات

لنزهای آستیگمات روزانه بسیار محبوب هستند، مزیت آنها عدم مراقبت روزانه میباشد. این لنز ها 10 تا 180 عدد در یک بسته فروخته میشود که بسته به نیاز و امکانات میتوانید مقدار بهینه را انتخاب کنید. پزشکان هنگام تجویز این لنز محور استوانه و انحنای پایه لنز را در نظر میگیرند زیرا این شاخص ها هنگام استفاده راحتی لنز ها را فراهم میکنند.

چگونگی استفاده لنز آستیگمات

در اولین بار که لنز استفاده می کنید ممکن است که زیاد احساس راحتی نداشته باشید پس لازم است که مرور به استفاده از لنز عادت کنید،نکته مهم این است که قبل از قرار دادن لنز توریک باید دستان خود را کاملا بشوئید،هنگام استفاده از لنز بسیار مراقب باشید زیرا با یک حرکت بی دقتی میتوانید به لنز آسیب برسانید.

چگونه لنز آستیگمات را بر روی چشم قرار بدهیم؟

برای قرار دادن سریع و صحیح لنز باید پلک تحتانی را بکشید و در این حالت با انگشت خود به چشم نزدیک کرده و به آرامی داخل چشم بگذارید با لمس مناسب لنز در وضعیت بهینه بر روی چشم قرار میگیرد و قبل از اینکه چشمان خود را ببندید باید به چپ و راست نگاه کنید و کمی هم چشمک بزنید با این کار لنز آستیگمات میتواند در موقعیت صحیحی بر روی چشم قرار گیرد.

لنز توریک تفاوت چندانی با لنز معمولی ندارد و تفاوت فقط در کارکرد نهفته است زیرا هر نوع با هدف از بین بردن نقایص بینایی استفاده می شوند به طوری که فرد احساس راحتی و اطمینان میکند.