لنز فصلی 💙 خرید لنز فصلی 💙 فرالنز

در حال نمایش 28 نتیجه

1.100.000 تومان1.200.000 تومان
2.200.000 تومان
460.000 تومان850.000 تومان
850.000 تومان900.000 تومان
950.000 تومان1.000.000 تومان
440.000 تومان480.000 تومان
480.000 تومان520.000 تومان
580.000 تومان680.000 تومان
1.300.000 تومان1.400.000 تومان
700.000 تومان750.000 تومان
1.000.000 تومان1.100.000 تومان
600.000 تومان650.000 تومان
NEW
460.000 تومان770.000 تومان
1.000.000 تومان1.400.000 تومان
1.000.000 تومان1.400.000 تومان
580.000 تومان1.550.000 تومان
550.000 تومان1.480.000 تومان
فروش ویژه
580.000 تومان1.550.000 تومان
580.000 تومان1.750.000 تومان
380.000 تومان1.050.000 تومان

لنز فصلی 

لنز فصلی دارای ایمنی بهتری هستند این لنز ها مانند لنز های دیگر هم ویژگی خوب دارند و هم بد،اگر درباره لنز ها اطلاعات داشته باشید نه تنها از لنز ها آسیبی نمی بینید بلکه سود بهتری هم می برید.

در مطالب زیر در مورد لنز های فصلی و معایب و مزایای لنز چشم فصلی و همچنین چگونگی مراقبت از لنز های فصلی اشاره می کنیم.

در اینجا باید به یک نکته توجه داشته باشید که در انتخاب لنز خود بسیار دقت کنید زیرا لنز ها درون چشم قرار می گیرند که عضو حساس بدن محسوب می شود و باید هدف خود را از خرید لنز بدانیم تا به چشم ما ضرری وارد نشود.

لنز فصلی چیست؟

شاید فرد که این مقاله را مطالعه می کند از آن دسته از کسانی باشد که برای دفعه اول با لنز فصلی آشنا می شود و در ذهنش این سوال پیش آید که این لنز فقط طبی است یا لنز رنگی برای زیبایی چشم را هم داراست و چه کارایی هایی دارد؟

کسان دیگری هم هستند که در مورد لنز های فصلی آشنایی دارند که شاید از چشم پزشک هم بهتر لنز ماهانه را شناخته باشند ولی فکری که ذهنتان را مشغول کرده این است که لنز روزانه،لنز سالانه و یا لنزهای فصلی کدام یک از این ها بهتر است؟ یا اینکه لنز تماسی کدام یک از برند های موجود در بازار زیبا تر و بهتر هستند و با چشم ما متناسب ترند؟

لنز های فصلی طول عمر 3 تا 4 ماه دارند به همین خاطر به لنز ماهانه نامگذاری شده اند که این لنز فقط مخصوص فصل خاصی نیست به دلیل عمر 90 روزه لنز می باشد.

لنز های فصلی نمره مثبت و منفی دارند و منافدی روی لنز وجود دارد که قرینه می تواند تنفس کند و اکسیژن رسانی هم در آنجا به خوبی انجام می پذیرد ولی برخی لنز های رنگی روزانه،فصلی و سالانه دارای این ویژگی نیستند و به همین خاطر یک عیب بزرگ لنز محسوب می شود.

مزایا و معایب لنز فصلی

همان طور که در بالا گفتیم تاریخ انقضای لنز های فصلی 3 تا 4 ماه است و بعد از آن باید دور انداخته شود که یعنی 90 روز فقط از آن می شود استفاده کرد.

لنز های فصلی هم مانند سایر لنز ها باید در طول روز فقط در چشم گذاشته شود و در هنگام شب از چشم ها خارج شود ولی اگر در روز بخواهید با لنز بخوابید اشکال ندارد.

البته پزشکان تا یک هفته لنز را از چشم خارج نکنید را تایید کرده اند ولی بیشتر از یک هفته نشود،ولی برای استراحت چشم بهتر است که در پایان روز آنها را بیرون بیاورید.

مزایا لنز فصلی

همان گونه که از اسم لنز طبی معلوم است برای ضعف بینایی به کار می رود،پس برای لنز طبی باید نزد چشم پزشک یا اپتومتریست برویم تا لنز مخصوص چشم ما را تجویز کند.

اکثر لنز های طبی فصلی از نوع لنز نرم هستند که از مزیت های قابل توجه لنز محسوب می شوند،لنز نرم خاصیت انعطاف پذیری بالایی دارد و بسیار استفاده از آن راحت است و با آخرین تکنولوژی اپتیکی روز ساخته شده است.

نفوذ پذیری آن به اکسیژن بالاست به همین دلیل می توان مدت زمان زیادی در چشم بگذارید.

لنز های فصلی از نوع لنز های نرم هستند که دارای ویژگی هایی مثل فصلی بودن آن،نرم بودن و توانایی اکسیژن رسانی و همچنین قرار گرفتن درست روی قرینه و دید بهتر جایگاه خاصی در بازار به دست آورده است.

بیشتر پزشکان توصیه کرده اند که لنز های فصلی قابلیت های زیادی دارند و در شرایط نا مطلوب می توان از آن استفاده کرد و حتی بیماری های شایع را هم به شدت کاهش می دهد که همه این موارد در به کار رفتن درست نکات بهداشتی و ایمنی در مورد لنز است.

معایب لنز فصلی

در مطالب بالا گفتیم که استفاده از لنز چه فصلی،سالانه و روزانه و یا از چه نوع نرم و سخت می توانند بسیار مضر باشند که ممکن است لنز ایجاد خراش در قرینه کند و وجود این خراش مکان مناسب برای میکروب ها و همچنین آسیب به قرینه و در موارد شدید تر پیوند قرینه را به همراه دارد.

لنز های فصلی هم جزو این مشکلات محسوب می شود که اگر فرد در طول 90 روز لنز را به مدت طولانی در چشم بگذارد و چشم را استراحت ندهد باعث آسیب به چشم می شود.

باور غلطی که افراد در مورد لنز ها دارند اینکه اگر لنز ها را مدام در بیاوریم به چشم آسیب می رسد.

طرز گذاشتن لنز را چه طبی و رنگی باید یاد داشته باشیم و اگر نکات بهداشتی را رعایت کنیم هیچ مشکلی پیش نمی آید.

پزشکان ابتدا عینک را تجویز کرده چون لنز ها هم خطرات خاص خود را دارند و به افراد دیگر هم استفاده همیشگی از آن را توصیه نمی کنند چون می تواند باعث آسیب به چشم شود.

استفاده از لنز های سخت هم به خاطر اکسیژن رسانی کم و انعطاف پذیری کمتر می تواند قرینه چشم را اذیت کند که استفاده طولانی مدت 90 روز را توصیه نمی کنند که باید در انتخاب لنز ماهانه سخت دقت کافی را داشته باشیم.

شیوه های مراقبت از لنز فصلی

مراقبت از لنز بخش مهم نگهداری از لنز محسوب می شود پس با دقت مطالب را بخوانید واین تصور را نداشته باشید که تنها شستن دست ها کافی است.

*نکات نگهداری درمورد لنز فصلی

 • قبل از انجام این کار حتما قبل و بعد از گذاشتن و برداشتن لنز دست های خود را بشویید.
 • دست ها را حتما با صابون مایع بشویید زیرا صابون های جامد مقداری از آن در زیر ناخن ها می ماند.
 • در هنگام قرار دادن لنز درست در راستای قرینه باشد تا باعث خراش و عفونت نشود.
 • این روز ها ناخن های بلند شده است که منبع چرک و عفونت و همچنین عامل اصلی پارگی لنز هستند.
 • بعضی موارد هم برای مرطوب شدن انگشت دست از آب دهان استفاده کرده و لنز را در چشم می گذارند که میکروب را به چشم که بخش حساس بدن است منتقل می کنند.
  هرگز از آب برای تمیز کردن لنز استفاده نکنید حتی اگر بهترین آب باشد و از آب مقطر هم استفاده نکنید.
 • اکثر داروخانه ها محلول های شستشو دهنده لنز را دارند که می توانید از آنها تهیه کنید.
 • در هنگام شست و شو انگشت سبابه کافی است و نیازی به تمیز کردن با دو انگشت نیست و انگشت سبابه را آغشته به محلول لنز کنید و آرام روی لنز بمالید.
 • برای نگهداری از لنز بهتر است از محلول استفاده کنید ولی حتما قبل از خرید محلول از پزشک و یا داروخانه محلول نگهدارنده را سوال کنید.
 • هر 6 ماه یکبار جالنزی را نیز عوض کنید.
 • حتما قبل از آرایش لنز را بگذارید تا آلودگی کمتر وارد چشم شود.

*سوالات متداول در مورد لنز فصلی

 • لنز های فصلی را تمام وقت می شود استفاده کرد؟
  همان طور که در مطالب بالا گفتیم لنز های فصلی 3 تا 4 ماه عمر دارند که بیشتر از 90 روز استفاده از آن مجاز نیست ولی اگر بخواهید مدام استفاده کنید پزشکان فقط یک هفته از لنز های فصلی را توصیه کردند که یک هفته به طور دائم در چشم استفاده کنید،اگر که ضروری باشد ولی توصیه می شود که در پایان روز استراحتی به چشم خود بدهید و لنز را خارج کنید.
 • چه لنز هایی برای استفاده تمام وقت مناسب اند؟
  کسانی که بازیگرند و یا مدام پشت میز کار هستند و وقت ندارند لنز را خارج کنند می توانند از لنز های نرم استفاده کنند که دارای مزایای خوبی از لحاظ اکسیژن رسانی و انعطاف پذیری می باشد.
  لنز های فصلی نرم برای مشاغلی که نام بردیم بسیار مفید است.
 • آیا لنز های فصلی که در بازار موجود می باشند سلامت قرینه چشم را برای مدت 3 تا 4 ماه تضمین می کند؟
  درباره لنز ها همان گونه که در مطالب بالا گفتیم هیچ گونه تضمینی وجود ندارد.لنز ها یک جسم خارجی در چشم هستند که باید مراقبت ویژه ای از آن را انجام دهید زیرا باعث عفونت چشم می شود.

آیا مشکلی در دید با لنز فصلی ایجاد می شود؟

لنز های فصلی شامل لنز نرم و سخت هستند که هر کدام معایبی دارد لنز های سخت خاصیت اکسیژن رسانی در آن کم است و مصرف کننده دیر به آن عادت می کند ولی معمولا وضوح دید خوبی دارند و از این نظر مطمئن هستند.

ولی در مورد لنز های نرم وضوح دید در آنها کم است و در مورد نمره آنها مثبت و منفی بودن آن تحقیق کنید تا از هر لحاظ لنز تماسی نرم شما راحت و ایمن باشد.

*بهترین نوع لنز فصلی

لنز طبی فصلی ماکسیما (MAXIMA)
لنز طبی ماکسیما مشتریان زیادی را به خود جلب کرده است به خاطر بی رنگ بودن و سادگی لنز می باشد،آب موجود در لنز 55 درصد بوده و قطر لنز 14.2 تا 14.5 میلی مترمی باشد.

لنز طبی ماکسیما ساخت انگلستان است و اکثر پزشکان لنز ماکسیما را پیشنهاد می دهند.

لنز طبی ایراپتیکس آکوا (Air Optix Aqua)

این لنز طبی 38 درصد آب و 14.2 قطر لنز است و ساده و بی رنگ است و محصول کشور آمریکا است.

برای افراد که نیاز شدید به لنز دارند و به خاطر کار خود باید لنز بگذارند برند خوبی است.

لنز های رنگی فصلی مورنینگ فستیوال (Festivel)

این لنز بیشتر جنبه زیبایی دارد ولی کسانی که مشکل چشمی دارند هم می توانند از آن استفاده کنند که پزشکان تایید کرده باشد و با شرایط چشم شما نیز هماهنگ باشد،این لنز بسیار سبک و انعطاف پذیر است و از نظر قرمزی و آبریزش و حساسیت بسیار عالی هست و دارای طیف رنگی متنوع و همچنین اکسیژن رسانی بالا می باشد.

نمونه محبوب این لنز آبی تیره،طوسی و یخی است.

لنز رنگی فصلی فرشلوک (Freshlook)
بیشتر داروخانه ها این لنز را به فروش می رسانند، بهترین برندی است که پزشکان و مصرف کنندگان از آن رضایت دارند . این برند فصلی و روزانه و دارای طیف های متنوع رنگی است.

رنگ خاکستری از رنگ های ویژه این برند است که طرفداران زیادی دارد و ساخت کشور آمریکا است.
لطفا قبل از هر خرید لنز به پزشک متخصص آن مراجعه کنید زیرا در مطالب بالا نمونه ای از توصیه های پزشکی را ارائه داده ایم و ضمانتی در مورد خرید لنز بدون مشورت پزشک را نمی کنیم.

ما اعتقاد داریم که نظرات شما می تواند ما در ارائه مطالب بهتر و مفید تر یاری کند.

اگر در مورد مطالب بالا مطلب جدیدی و یا اینکه نا گفته ای مانده است در قسمت نظرات ما را مطلع فرمایید تا ما نیز به مخاطبین دیگر نظرات را منتقل کنیم.